16ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός Ποίησης

Υποβολή Αίτησης - Δήλωσης συμμετοχής στις Πανελλαδικές Εξετάσεις του 2014 των ΓΕΛ και ΕΠΑΛ ή Αίτησης για Ενδοσχολικό Απολυτήριο

PROJECT DAY

A'  TETRAMHNO

Την Πέμπτη 23-01-2014 θα γίνει η παρουσίαση των εργασιών  του Project στο Αμφιθέτρο του σχολείου μας.

Α'  ΛΥΚΕΙΟΥ 4η και 5η ώρα

Β'  ΛΥΚΕΙΟΥ 6η και 7η ώρα

Όποιος ενδιαφέρεται και επιθυμεί μπορεί να την παρακολουθήσει. Θα είναι χαρά μας να σας έχουμε κοντά μας.

Οι απόφοιτοι καλούνται να παραλάβουν το απολυτήριό τους, τη βεβαίωση πρόσβασης και τον έλεγχο επίδοσης από την Τρίτη 25 Ιουνίου 2013 κατά τις εργάσιμες ώρες του σχολείου. Η παραλαβή των ανωτέρω γίνεται με την επίδειξη αστυνομικής ταυτότητας.

Ομοίως οι απόφοιτοι παλαιοτέρων ετών καλούνται να παραλάβουν τη βεβαίωση πρόσβασης.

Tα αποτελέσματα προαγωγής των μαθητών της Α και Β Λυκείου για το σχολικό έτος 2012-2013 έχουν αναρτηθεί στην είσοδο του σχολείου.

Η επίδοση των ελέγχων προόδου θα γίνεται καθημερινά κατά τις εργάσιμες ώρες του σχολείου στους κηδεμόνες των μαθητών.

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ

ΑΦΙΣΑ ΘΕΑΤΡΙΚΗΣ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗΣ " Η Σημασία του να είσαι Ειλικρινής"

Η επίδοση των ελέγχων προόδου του 2ου Τετραμήνου θα γίνει στους κηδεμόνες των μαθητών την Πέμπτη 16-05-2013 μετά τις 11:30 π.μ.

Τη Δευτέρα 22-04-2013 μαθητές των δύο περιβαλλοντικών ομάδων του σχολείου μας θα συμμετέχουν στο μαθητικό συνέδριο που οργανώνεται από την Περιβαλλοντική Εκπαίδευση της ΔΔΕ Α΄Αθήνας.

Το θέμα του μαθητικού συνεδρίου είναι:

ΑΝΘΡΩΠΟΓΕΝΕΣ ΠΕΡΙΒΛΛΟΝ ΚΑΙ ΑΕΙΦΟΡΟΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗ