Το σχολείο μας  τη σχολική χρονιά 2018-2019 συμμετείχε στο πρόγραμμα  "Σχολεία Ανοικτά στην Προστασία του Κλίματος και στην Εξοικονόμηση Ενέργειας (Αθήνα- Βερολίνο), 2017-2019".

Athens Eco Schools

Στο πρόγραμμα αυτό συμμετέχουν οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας κ. Μαρία Ζαφειρίου, Φυσικής Αγωγής, κ. Μελισσινόπουλος Σταύρος, Αρχιτέκτονας Μηχανικός και η κ. Αικατερίνη Ρήγα Ηλεκτρολόγος Μηχανικός και Μηχανικός Η/Υ. Ψυχή του προγράμματος είναι οι μαθητές μας από τα τμήματα Α3, Α4 , Β3 και συμμετοχή κάποιων μαθητών από το υπόλοιπο σχολείο.

Στη συνέχεια μέσα από συνδέσμους παρουσιάζονται οι δράσεις του σχολείου μας , ώστε να έχουμε τα επιθυμητά αποτελέσματα στη σχολική κοινότητα, αλλά και στην ευρύτερη κοινωνία.

Συμμετοχή του σχολείου μας με Πόστερ

Στο σχολεία μας πραγματοποιήθηκε ημερίδα τη Δευτέρα 20-05-2019, όπου παρουσιάστηκαν στη σχολική κοινότητα (μαθητές, γονείς και καθηγητές) οι δράσεις μας κατά τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς.Παρουσιάζουμε στη συνέχεια κάποιες από τις δράσεις μας. Δημιουργία της Μυρσίνης Κυβελέα

Συμμετοχή του σχολείου μας στην Πορεία για την Κλιματική Αλλαγή

Πρωινή Ενημερωτική Εκπομπή στον τηλεοπτικό σταθμό Open Beyond